II Harcerski Rajd Rowerowy Szprycha

Czuwaj !
Gorąco zachęcamy wszystkich
harcerzy starszych,wędrowników,instruktorów, seniorów,
a także przyjaciół harcerstwa  do udziału w II edycji rajdu rowerowego, który odbędzie się 26 czerwca.
Cały dzień przygody i ruchu na świeżym powietrzu na pewno dobrze nam zrobi.
Czy jesteście na to gotowi?
Zgłoszenia tylko do 22 czerwca, a wpisowe jedynie 6 zł.
UWAGA!
Liczba miejsc ograniczona, więc nie warto zwlekać !
Oferujemy trzy niesamowite trasy:
I. Trasa Podstawowa „SUPPORT”
II. Trasa Zaawansowana „BOOSTER”
III. Trasa Rekreacyjna „SZTYCA”
Odbędą się również ciekawe konkursy z cennymi nagrodami
Szczegółowe informacje na znajdują się na stronie hufca!
Do zobaczenia na Harcerskim SzlaQ
Kategoria: Aktualności, ostatnio aktualizowany: 2016-06-17 00:06:33 , więcej »

Spotkanie Kapituły Stopni Wędrowniczych

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do przybycia na spotkanie Kapituły Stopni Wędrowniczych, która odbędzie się dnia 23.06.2016 roku (czwartek) o godzinie 16.
Przypominamy o wcześniejszym wysyłaniu prób i raportów mailem na adres ksw@plock.zhp.pl
Rozpisujcie próby! Wakacje są doskonałą okazją do realizacji zadań!
Kategoria: Aktualności, ostatnio aktualizowany: 2016-06-15 15:53:42

Kurs przewodnikowski

Masz już 16 lat? Chcesz się nadal rozwijać w ZHP? Już dziś możesz zapisać się na niepowtarzalny kurs przewodnikowski organizowany przez Zespół Kadry Kształcącej ,,Q Szczytom" Nie czekaj ...zgłoś się już dziś! Więcej informacji w załączniku!
Kategoria: Aktualności, ostatnio aktualizowany: 2016-06-02 14:31:33 , więcej »

Zebranie rodziców uczestników kolonii zuchowej w Dąbkach!

21 czerwca odbędzie się zebranie z rodzicami uczestników kolonii zuchowej w Dąbkach (4-14 lipca) Hufca ZHP Płock o godzinie 18:30 na ul. Krótka 3a. Na zebraniu zostaną przekazane najważniejsze informacje dotyczące wyjazdu, a także będzie możliwość porozmawiania z kadrą obozu.
Kategoria: Aktualności, ostatnio aktualizowany: 2016-06-02 14:20:57

Zebranie z rodzicami!

21 czerwca odbędzie się zebranie z rodzicami uczestników zgrupowania podobozów Hufca ZHP Płock o godzinie 17:00 na ul. Krótka 3a. Na zebraniu zostaną przekazane najważniejsze informacje dotyczące wyjazdu, a także będzie możliwość porozmawiania z kadrą obozu.

Kategoria: Aktualności, ostatnio aktualizowany: 2016-05-30 15:13:10

Rajd Wisła- trasa Harcerska i Starszoharcerska

W dniach 20-22 maja 2016r. reprezentacja szczepu zorganizowała II trasę Harcerskiego Rajdu Wisła. Uczestnicy rajdu przenieśli się w lata '70 i '80 ubiegłego wieku: dostali na przykład kartki na papier, czy wodę!
Podczas przemierzania malowniczych okolic Płocka drużyny mogły zdobyć wiedzę w zakresie samarytanki, szyfrów, gotowania, terenoznawstwa, sygnalizacji i innych. Nie zabrakło również zabawy- uczestnicy mogli przetestować swój spryt podczas gry w kapsle! :)
Kategoria: Aktualności, ostatnio aktualizowany: 2016-05-30 15:00:32 , więcej »

Rajd Wisła- trasa zuchowa

W dniach 20-22 maja już po raz 39. odbył się Ogólnopolski Harcerski Rajd „Wisła”.
Po raz kolejny Krąg Instruktorów i Starszyzny "Niezbędnik" zorganizował trasę zuchową. W tym roku zuchy zdobywały sprawność „Leśnika”. Od Gór poprzez Łąck aż do Gorzewa podpatrywały zwierzęta i rozpoznawały chronione rośliny. Podczas piątkowej wędrówki zuchy poznały zasady zachowania się w rezerwacie, szukały igły w stogu siana, próbowały soli w lizawkach dla zwierząt, mierzyły wiadukt w Łącku i rozwiązały niezliczoną ilość leśnych zagadek. Wieczorem, w nadleśnictwie w Łącku, przy ognisku spotkały się z leśnikiem, który opowiedział wiele interesujących historii. Na ognisku pojawił się też Duch Lasu, który mówił, że bacznie obserwuje zuchy i ich zachowanie w lesie. W szkole, dzięki transmisji na żywo z zamontowanych w różnych częściach Polski kamer, podpatrywaliśmy ptaki w gniazdach i zwierzęta w środowisku naturalnym. Były też prace plastyczne z chronionymi roślinami i zwierzętami. Niektóre zwierzaki przybrały niesamowite kolory, niespotykane w naturalnym środowisku, ale przecież dobra zabawa jest najważniejsza, a fantazja dzieci nie zna granic.
Kategoria: Aktualności, ostatnio aktualizowany: 2016-05-30 14:49:01 , więcej »

Pan Kopernik, piernik i dinozaury czyli wycieczka w nieznane

Dziewiątego maja już od rana świeciło piękne słońce. Zuchy skoro świt zerwały się na równe nogi! Dziś jedziemy na wycieczkę do Torunia i Solca Kujawskiego. Oj, będzie się działo! Znając nasze druhny Emilię Wiśniewską, Ilonę Borczuk i Agnieszkę Elwertowską, na pewno coś wymyślą.
Kategoria: Aktualności, ostatnio aktualizowany: 2016-05-24 14:02:45 , więcej »

Godziny otwarcia biura

Z przyjemnością informujemy,że biuro hufca będzie otwarte codziennie od 12:00 do 16:00! Przypominamy również, że dyżury konkretnych instruktorów z komendy hufca są dostępne w zakładce Kontakt, dyżury w prawym menu.
Kategoria: Aktualności, ostatnio aktualizowany: 2016-05-23 09:20:29